Temperatura

10 °C

STREFA SAUN

Basen lodowy

Relaks i Zdrowie

Wejście tylko dla dorosłych

W cenie biletu wstępu

do Strefy basenowej

Teraz otwarte

W czasie godzin otwarcia Kompleksu 9:00 – 22:00

Opis atrakcji

W naszych termach basen lodowy zajmuje powierzchnię 5 metrów kwadratowych i możemy spodziewać się w nim temperatury wody, która wynosi 10 stopni Celsjusza.

Niska temperatura wody pomaga schłodzić ciało, które zostało nagrzane podczas wizyty w saunach. Co ważne, powinniśmy skorzystać z tego rodzaju kąpieli bezpośrednio po wyjściu z łaźni.

Korzyści

Dzięki pobycie w basenie unikniemy przegrzania, poprzez schłodzenie i wyrównanie temperatury ciała.

Pozytywny wpływ na układ krwionośny, a także pobudzenie i ożywienie organizmu.

Jak korzystać?

1.Schładzanie się, powinno być rytuałem kończącym naszą wizytę w saunie, stanowi moment przywrócenia ciała do stanu wyjściowego.
Dlaczego to takie ważne? Ponieważ w czasie pobytu w saunie wystawiamy nasz organizm na ekstremalny wysiłek. Mimo że wspomniany wysiłek ma wiele pozytywnych aspektów i jego działanie jest prozdrowotne to, jednak ciało wymaga schłodzenia do naturalnego poziomu.

2.Korzystanie z sauny wpływa na nas pobudzająco, natomiast wizyta w basenie lodowym uspokaja ciśnienie krwi, a także spowalnia pracę serca. Wchodząc do niego, musimy pamiętać, aby robić to powoli, a po wyjściu nie zapomnijmy owinąć się w ręcznik i odpocząć w strefie relaksu.

3.Brak schłodzenia może narazić nas na przeziębienie, a także sprawić, że nas organizm będzie pracował na wyższych obrotach. Może skutkować to nieprzyjemnym poceniem przez pozostałą część dnia.