Temperatura

10 °C

STREFA SAUN

Komora śnieżna

Relaks i Zdrowie

Wejście tylko dla dorosłych

W cenie biletu wstępu

do Strefy basenowej

Teraz otwarte

W czasie godzin otwarcia Kompleksu 9:00 – 22:00

Opis atrakcji

Śnieg, który jest wytwarzany w naszej komorze, został wyprodukowany z czystej, mineralnej wody i nie zawiera dodatków chemicznych. Temperatura w tym miejscu waha się od -5 do -13 stopni Celsjusza co zapewni przyjemną, ale jednocześnie ekscytująca zmianę między poszczególnymi cyklami saunowymi.

Przebywanie w komorze sprawi, że chociaż na chwilę przeniesiecie się w góry bądź do krajów skandynawskich, szczególnie gdy po wyjściu udacie się do sauny fińskiej niczym prawdziwy Fin. Poza walorami emocjonalnymi jest to również potrzebne dla organizmu, gdyż poprawia nie tylko ukrwienie, ale także dobrze wpływa na płuca i drogi oddechowe.

Śnieg, który znajduje się w naszych Termach, przygotowywany jest wyłącznie z wody i powietrza za pomocą generujących zimno kompresorów oraz urządzeń najnowocześniejszej technologii, dzięki czemu jest on wolny od wszelkich chemicznych dodatków.

Korzyści

Wizyta w komorze śnieżnej, ma pozytywny wpływ na zdrowie ze względu na temperaturę, która tam panuje, szczególnie jeśli udamy się do niej bezpośrednio po pobycie w saunie. Przeżycie pewnego rodzaju szoku w organizmie dzięki różnicy temperatur spowoduje w organizmie wiele pożytecznych reakcji:

Zwiększy przepływ krwi

Zmniejszy napięcia mięśni

Zwiększy odporność organizmu

Przyspieszy przemianę materii

Jak korzystać?

1. Opłukaj i dokładnie osusz swoje ciało, a jeśli masz „zimne stopy”, przed kąpielą w kabinie Infrarot ogrzej je ciepłą wodą.

2. Kąpiel powinna trwać ok. 20-30 minut. Relaks ułatwiają Ci wygodne siedzenia z dodatkowymi podkładkami. Jeżeli w czasie kąpieli poczujesz się niedobrze, zalecamy natychmiast opuścić kabinę.

3. Po kąpieli weź letni lub ciepły prysznic, a następnie odpocznij przez 10-20 minut. Po gruntowniejszym wypoczynku możesz czynność powtórzyć.

Dla zrównoważenia utraty płynów przed i po kąpieli wypij nieco wody mineralnej. Dodatkowo, spożycie owoców znormalizuje poziom wapnia. Jest to zarówno zdrowe jak i orzeźwiające. Dobrym uzupełnieniem kąpieli w kabinie Infrarot jest ruch na świeżym powietrzu oraz masaże. W razie dolegliwości zdrowotnych, przed pierwszym skorzystaniem z kąpieli należy zasięgnąć porady lekarza. Do kabiny Infrarot nie wchodź będąc głodnym, ani też z pełnym żołądkiem.