Strefa SPA i relaksu

Słoneczna łąka

Relaks i Zdrowie

Wejście tylko dla dorosłych

W cenie biletu wstępu

do Strefy basenowej

Teraz otwarte

W czasie godzin otwarcia Kompleksu 9:00 – 22:00

Opis atrakcji

O pow. 5 m2 i temperaturze wody 10 stopni Celsjusza służy do schładzania ciała, gdy wychodzimy z sauny. Zanurzenie w wodzie przyjemnie chłodzi i wyrównuje temperaturę ciała, dzięki czemu unikniemy przegrzewania organizmu. Ponadto wpływa dobrotliwie na układ krwionośny, pobudza i ożywia. Kąpiel w basenie lodowym jest uzupełnieniem wizyty w saunie, ale nie powinna trwać dłużej niż 10 minut.

Korzyści

Kąpiele parowe w temperaturze 43-55°C sprzyjają zdrowiu oraz tworzą idealne warunki dla odprężenia. Gorąca para jest szczególnie zdrowa przy schorzeniach dróg oddechowych i dolegliwościach reumatycznych. Przygnębienie i złe nastroje ulatują, a Ty czujesz się wypoczęty i pełen wigoru. Aromatyczne wonie rozchodzą się wraz z delikatna parą w pomieszczeniu, potęgując zdrowotne działanie i pozytywny nastrój łaźni parowej.

Jak korzystać?

1. Opłukaj i dokładnie osusz swoje ciało, a jeśli masz „zimne stopy”, przed kąpielą w kabinie Infrarot ogrzej je ciepłą wodą.

2. Kąpiel powinna trwać ok. 20-30 minut. Relaks ułatwiają Ci wygodne siedzenia z dodatkowymi podkładkami. Jeżeli w czasie kąpieli poczujesz się niedobrze, zalecamy natychmiast opuścić kabinę.

3. Po kąpieli weź letni lub ciepły prysznic, a następnie odpocznij przez 10-20 minut. Po gruntowniejszym wypoczynku możesz czynność powtórzyć.

Dla zrównoważenia utraty płynów przed i po kąpieli wypij nieco wody mineralnej. Dodatkowo, spożycie owoców znormalizuje poziom wapnia. Jest to zarówno zdrowe jak i orzeźwiające. Dobrym uzupełnieniem kąpieli w kabinie Infrarot jest ruch na świeżym powietrzu oraz masaże. W razie dolegliwości zdrowotnych, przed pierwszym skorzystaniem z kąpieli należy zasięgnąć porady lekarza. Do kabiny Infrarot nie wchodź będąc głodnym, ani też z pełnym żołądkiem.