07.08.2019

Kolejna edycja Festiwalu Lawendy

Już po raz szósty w Uniejowie odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Lawendy. Organizatorem jest Medical Spa Hotel **** Lawendowe Termy. Impreza jak zawsze odbywa się w ogrodzie, który zdobi 4 tysiące lawendowych nasadzeń.

W trakcie trwania festiwalu zakupić będzie można nie tylko sadzonki lawendy, ale również lawendowe rękodzieło - woreczki i lale zapachowe, świece, kosmetyki naturalne oparte na lawendzie. Plantatorzy lawendy poza rękodziełem zaoferują również przepyszne miody z lawendą, konfitury, soki i nalewki. Podczas festiwalu będzie dostępne wyjątkowe, plenerowe SPA, gdzie do wykonywanych zabiegów użyta będzie lawenda - która ma właściwości pielęgnacyjne oraz lecznicze. W programie zaplanowano warsztaty: florystyczne, antystresowe oraz motywacyjne. W strefie gastronomicznej odbędzie się Live Cooking Urszuli Czyżak- Szefa Kuchni Lawendowych Term, która zaprezentuje możliwości lawendy wykorzystywanej w kuchni. Oprócz dań przygotowywanych podczas Live Cookingu skosztować będzie można również sera z lawendą, miodu lawendowego czy piwa lawendowego.

Podczas festiwalu odbędą się koncerty muzyczne, m.in. Club de Paris - duet, zaprezentuje utwory należące do gatunku gypsy jazz, który rozwinął się w latach trzydziestych XX wieku we Francji. Nie zabraknie też atrakcji dla miłośników sztuki, na których czekać będzie stoisko lokalnej artystki Julity Polipowskiej, która podczas festiwalu będzie tworzyć małe dzieła o tematyce lawendy oraz prowadzić warsztaty malowania koszulek dla dzieci i dorosłych. Sobotni Festiwal Lawendy jest co roku zakończy konkurs na najbardziej lawendowy strój.