Nowe Atrakcje w Okolicy Term Uniejów

Zapraszamy do odkrycia dwóch wyjątkowych miejsc, które wzbogacają ofertę atrakcji w okolicy Term Uniejów: Centrum Spycimierskie Boże Ciało oraz SOWA - Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności. 


SOWA - Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności


SOWA to wyjątkowe miejsce na mapie Uniejowa, dedykowane zarówno najmłodszym, jak i starszym poszukiwaczom wiedzy i inspiracji. Jest to małe centrum nauki, które pobudza wyobraźnię oraz zachęca do samodzielnego eksperymentowania i odkrywania własnych talentów. 


Strefa SOWA w Uniejowie jest 33. w Polsce pilotażową wystawą, będącą częścią wspólnego przedsięwzięcia finansowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz wspieranego przez Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Interaktywna ekspozycja składa się z dwóch części: wystawowej oraz Majsterni. W części wystawowej znajduje się 18 angażujących eksponatów, ukazujących doświadczalny charakter nauki. Z kolei Majsternia to przestrzeń do samodzielnego i kreatywnego rozwiązywania zadań konstrukcyjnych i logicznych.


Strefa SOWA promuje ideę uczenia się poprzez samodzielne poszukiwanie i odkrywanie. Wierzymy, że metoda ta umożliwia poszerzanie wiedzy, wspiera rozwój kompetencji przyszłości, inspiruje do obserwacji, skłania do współpracy i kształtuje poczucie sprawczości. Nasze malowniczo ulokowane Centrum edukacyjne, położone nad bulwarami rzeki Warty, zaprasza do odwiedzenia i wspólnego zgłębiania granic pomysłowości. 


Poza ofertą stałą, zachęcamy do śledzenia naszych stron w Internecie oraz w mediach społecznościowych, gdzie informujemy o wyjątkowych warsztatach i zajęciach sezonowych przygotowywanych przez animatorów z uniejowskiej strefy SOWA i zaproszonych gości. 


Godziny otwarcia

poniedziałek-piątek 9:00-16:00, sobota-niedziela 12:00-18:00


Więcej informacji znajdą Państwo na naszej stronie: SOWA - Strefa Odkrywania, Wyobraźni i AktywnościCentrum Spycimierskie Boże Ciało


Zaledwie dwa kilometry od Uniejowa, w miejscowości Spycimierz, znajduje się ośrodek kulturalno-edukacyjny, którego celem jest promowanie lokalnej historii i dziedzictwa kulturowego, jakim jest tradycja układania kwietnych dywanów na procesję Bożego Ciała. Ta piękna tradycja, wpisana w 2021 roku na listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO, jest kontynuowana od 200 lat.


W Spycimierskim Centrum czekają na Państwa trzy wystawy stałe:


- Sala poświęcona tradycjom kwiatowym i procesji Bożego Ciała.

- Sala dziedzictwa niematerialnego, poświęcona polskim tradycjom.

- Sala archeologiczna.


Centrum Spycimierskie Boże Ciało to idealne miejsce, by poznać tę wyjątkową tradycję i zanurzyć się w lokalną kulturę. Zapraszamy do odwiedzenia i uczestniczenia w tej unikalnej i barwnej uroczystości.


Godziny otwarcia​

Od poniedziałku do piątku 9.00 - 16.00 Sobota i niedziela 10.00 - 15.00


Więcej informacji znajdą Państwo na naszej stronie: Centrum Spycimierskie Boże Ciało


Zapraszamy do odwiedzenia tych niezwykłych miejsc i doświadczania niepowtarzalnych atrakcji, które oferuje okolica Term Uniejów!