Gastronomia

Karczma Zagroda Młynarska

Adres

Arcybiskupa Jakuba Świnki 1, 99-210 Uniejów

Telefon

506 090 199

Teraz otwarte

13:00-20:00

POWIĄZANE:

Zagroda Młynarska

Opis restauracji

Karczma znajduje się w chałupie z połowy XIX w. przeniesionej z miejscowości Skotniki.

Menu karczmy zmienia się w zależności od dnia ponieważ wszystkie dania są przyrządzane na bieżąco, wyłącznie ze świeżych produktów.

Cechy typologiczne chałupy wskazują, iż powstała ona w XIX w., trudno jednak z całą pewnością określić dokładniej datę powstania obiektu. Niektóre cechy, takie jak stosunkowo niewielka grubość sumików (ok. 9,0 – 9,5 cm), czy drewniane podłogi (być może założone wtórnie w miejscu klepiska), świadczą o tym, że obiekt może pochodzić z II poł. XIX w. chałupa zachowała się właściwie w stanie oryginalnym.

Obiekt po zakupieniu przez Gminę Uniejów został przeniesiony w latach 2010 - 2012 do kompleksu edukacyjno – turystyczno – rekreacyjnego „Zagroda Młynarska” w Uniejowie. Chałupa będzie wykorzystana jako miejsce dla ekspozycji muzealnych jak i w celach pokazowych dawnych form gotowania potraw. Tu właśnie stoi oryginalny piec do wypieku chleba, na strychu znajduje się tradycyjna wędzarnia. W Zagrodzie młynarskiej możemy również spędzić noc bądź poznać dokładnie jej historię.