Jak korzystać z Saun?

Nie jest tajemnicą, że sauna to najlepsze dobrodziejstwo dla urody jak i zdrowia. Korzystanie z sauny wpływa przede wszystkim na oczyszczanie organizmu. Powoduje intensywne nagrzewanie się skóry, zmiękczanie naskórka oraz pobudzenie ukrwienia, co z kolei prowadzi do wzmożonego pocenia się, a co za tym idzie wzmaga pracę nerek. Należy pamiętać, że większość zmian jest chwilowa i już po ok godziny nasz organizm wraca do normy. Sauna jest również istotnym elementem wspomagającym organizm w walce z wieloma schorzeniami. Przed wejściem do sauny należy zapoznać się z bezwzględnymi przeciwskazaniami do jej korzystania takich jak m.in. niewydolność krążenia. W celach profilaktycznych zaleca się korzystanie z sauny trzy razy w tygodniu. W razie potrzeby liczbę tę można zwiększyć. Trzeba pamiętać o prawidłowym korzystaniu z sauny.

1. Przed wejściem do sauny

Nie jedz obfitego posiłku, nie forsuj się. Saunowanie to czas relaksu i wypoczynku.

Umyj całe ciało pod prysznicem wodą i mydłem. Prysznic jest obowiązkowy.

Wytrzyj ciało do sucha.

2. Nagrzej ciało w jednej z saun:

1. Opłukaj i dokładnie osusz swoje ciało, a jeśli masz „zimne stopy”, przed kąpielą w kabinie Infrarot ogrzej je ciepłą wodą.

2. Kąpiel powinna trwać ok. 20-30 minut. Relaks ułatwiają Ci wygodne siedzenia z dodatkowymi podkładkami. Jeżeli w czasie kąpieli poczujesz się niedobrze, zalecamy natychmiast opuścić kabinę.

3. Po kąpieli weź letni lub ciepły prysznic, a następnie odpocznij przez 10-20 minut. Po gruntowniejszym wypoczynku możesz czynność powtórzyć.

3. Schładzanie:

Spłucz ciało pod prysznicem zaczynając od stóp, stopniowo przesuwając się w górę ciała, na końcu schładzaj kark i ewentualnie głowę. Nie polewaj zimną wodą rozgrzanej głowy.

Następnie schłodź swoje ciało:

STREFA SAUN

Basen lodowy

STREFA SAUN

Komora śnieżna

4. Odpoczynek:

Powinien trwać dokładnie tyle ile czasu spędza się w Saunie. Dla przykładu jeśli Twój cykl w saunie trwał 15 minut Twój odpoczynek powinien trwać również 15 minut.

Strefa SPA i relaksu

Słoneczna łąka

KĄPIELISKO WEWNĘTRZNE

Tężnia solankowa

Cały cykl powinno sie powtórzyc 2-3 razy

Spłucz ciało pod prysznicem zaczynając od stóp, stopniowo przesuwając się w górę ciała, na końcu schładzaj kark i ewentualnie głowę. Nie polewaj zimną wodą rozgrzanej głowy.