Temperatura

10 °C

strefa saun

Basen lodowy

Relaks i Zdrowie

Wejście tylko dla dorosłych

W cenie dopłaty

do Strefy Saun

Godziny otwarcia

dni powszednie w godzinach 15:00 – 22:00 a w weekendy i święta w godzinach funkcjonowania obiektu

Opis atrakcji

W naszych termach basen lodowy zajmuje powierzchnię 5 metrów kwadratowych i możemy spodziewać się w nim temperatury wody, która wynosi 10 stopni Celsjusza.Niska temperatura wody pomaga schłodzić ciało, które zostało nagrzane podczas wizyty w saunach. Co ważne, powinniśmy skorzystać z tego rodzaju kąpieli bezpośrednio po wyjściu z łaźni. 

Korzyści

Dzięki pobycie w basenie unikniemy przegrzania, poprzez schłodzenie i wyrównanie temperatury ciała.

Pozytywny wpływ na układ krwionośny, a także pobudzenie i ożywienie organizmu.

Jak korzystać?

1. Opłukaj i dokładnie osusz swoje ciało, a jeśli masz „zimne stopy”, przed kąpielą w kabinie Infrarot ogrzej je ciepłą wodą.

2. Kąpiel powinna trwać ok. 20-30 minut. Relaks ułatwiają Ci wygodne siedzenia z dodatkowymi podkładkami. Jeżeli w czasie kąpieli poczujesz się niedobrze, zalecamy natychmiast opuścić kabinę.

3. Po kąpieli weź letni lub ciepły prysznic, a następnie odpocznij przez 10-20 minut. Po gruntowniejszym wypoczynku możesz czynność powtórzyć.

Dla zrównoważenia utraty płynów przed i po kąpieli wypij nieco wody mineralnej. Dodatkowo, spożycie owoców znormalizuje poziom wapnia. Jest to zarówno zdrowe jak i orzeźwiające. Dobrym uzupełnieniem kąpieli w kabinie Infrarot jest ruch na świeżym powietrzu oraz masaże. W razie dolegliwości zdrowotnych, przed pierwszym skorzystaniem z kąpieli należy zasięgnąć porady lekarza. Do kabiny Infrarot nie wchodź będąc głodnym, ani też z pełnym żołądkiem.