Temperatura

35-50 °C

Typ

Dla początkujących

Rodzaj

Podczerwień

strefa saun

Kabina infrared

Relaks i Zdrowie

Dla dorosłych i dzieci od 13 roku życia

Bilet do Strefy Saun

Wejście dodatkowo płatne już od 12zł

Godziny otwarcia

dni powszednie w godzinach 15:00 – 22:00 a w weekendy i święta w godzinach funkcjonowania obiektu

Opis atrakcji

Sauny tego typu charakteryzują się tym, że w dużym stopniu penetrują nasze ciało. W odróżnieniu od tradycyjnych saun, które ogrzewają nasze ciało zewnętrzne. Dokładnie ujmując, tradycyjnie sauny nagrzewają powietrze między źródłem ciepła a nami, natomiast sauny infrared dzięki specjalnemu promieniowaniu przeznaczają około 80% energii na ogrzewanie naszego ciała, a tylko pozostałe 20% na otaczającą nas przestrzeń.

W takiej saunie pocimy się 2- 3-krotnie bardziej niż w saunach tradycyjnych. Korzystanie z kabiny infrared jest o wiele bardziej efektywne i bezpieczniejsze od saun tradycyjnych.

Korzyści

Obniżenie ciśnienia krwi, a także poprawa krążenia obwodowego

Odciążenie nerek 

Rozszerzenie obwodowych naczyń krwionośnych, tym samym lepsze ukrwienie skóry

Zobacz jak saunować

Nie jest tajemnicą, że sauna to najlepsze dobrodziejstwo dla urody jak i zdrowia. Korzystanie z sauny wpływa przede wszystkim na oczyszczanie organizmu.

Zobacz więcej
!

Kto powinien unikać korzystania z kabiny?

Osoby z niedoczynnością nadnercza, ze skłonnościami do krwotoków i hemofilii oraz osoby cierpiące na stwardnienie rozsiane i z liszajem rumieniowatym, a także kobiety w ciąży.Powinniśmy być również uważni, jeśli mamy w ciele implanty bądź wszczepienia silikonowego, a także przyjmujemy leki bądź kremy i żele naskórne.