Temperatura

10 °C

strefa saun

Komora śnieżna

Relaks i Zdrowie

Godziny otwarcia

dni powszednie w godzinach 15:00 – 22:00 a w weekendy i święta w godzinach funkcjonowania obiektu

Opis atrakcji

Śnieg, który jest wytwarzany w naszej komorze, został wyprodukowany z czystej, mineralnej wody i nie zawiera dodatków chemicznych. Temperatura w tym miejscu waha się od -5 do -13 stopni Celsjusza co zapewni przyjemną, ale jednocześnie ekscytująca zmianę między poszczególnymi cyklami saunowymi. 

Przebywanie w komorze sprawi, że chociaż na chwilę przeniesiecie się w góry bądź do krajów skandynawskich, szczególnie gdy po wyjściu udacie się do sauny fińskiej niczym prawdziwy Fin. Poza walorami emocjonalnymi jest to również potrzebne dla organizmu, gdyż poprawia nie tylko ukrwienie, ale także dobrze wpływa na płuca i drogi oddechowe.

Śnieg, który znajduje się w naszych Termach, przygotowywany jest wyłącznie z wody i powietrza za pomocą generujących zimno kompresorów oraz urządzeń najnowocześniejszej technologii, dzięki czemu jest on wolny od wszelkich chemicznych dodatków.

W PONIEDZIALKI KOMORA SNIEZNA NIECZYNNA

Korzyści

Wizyta w komorze śnieżnej, ma pozytywny wpływ na zdrowie ze względu na temperaturę, która tam panuje, szczególnie jeśli udamy się do niej bezpośrednio po pobycie w saunie. Przeżycie pewnego rodzaju szoku w organizmie dzięki różnicy temperatur spowoduje w organizmie wiele pożytecznych reakcji:

Zwiększy przepływ krwi

Zmniejszy napięcia mięśni

Zwiększy odporność organizmu

Przyspieszy przemianę materii