Strefa
wypoczynku

kąpielisko wewnętrzne

Tężnia solankowa

Relaks i Zdrowie

Wejście tylko dla dorosłych i dzieci

W cenie biletu wstępu

do Strefy basenowej

Godziny otwarcia

W czasie godzin otwarcia Kompleksu 10:00 – 22:00

Opis atrakcji

Tężnie bardzo pozytywnie wpływają na nasze zdrowie, ponieważ powietrze jest tu nasycone jodem, bromem oraz innymi mikroelementami, które dobrotliwie wpływają na nasz organizm. 

Możemy śmiało powiedzieć, że jest niczym naturalny inhalator jodowy, a przebywając w niej przez 45 minut, wchłoniesz tak dużą dawkę jodu, jakbyś przebywał nad morzem przez trzy dni.Natomiast samo pomieszczenie, wykonane jest z drewna iglastego, w którym solanka za pomocą pompki rozprowadzana jest po specjalnie rozmieszczonych wiciach. 

Pobyt w tym miejscu szczególnie polecamy osobom, które mają problemy z górnymi drogami oddechowymi, zapaleniem zatok, rozedmą płuc, nadciśnieniem tętniczym, nerwicą, alergią oraz jeśli organizm znajduje się w ogólnym stanie wyczerpania. 

Warto pamiętać, że solanka jest produktem naturalnym i zawiera o wiele wyższe związki jodu w porównaniu z innymi solami. 

Korzyści

Pomaga przy schorzeniach dróg oddechowych

Poprawia wydolność naczyniowo-sercową

Przebywając w pomieszczeniach - sali w której jest tężnia przez okres czasowy tj. 45 minut wchłaniamy dawkę jodu jakbyśmy przebywali nad morzem przez okres trzech dni po wyładowaniach atmosferycznych , kiedy w powietrzu znajduję się zwiększona ilość jodu.

Specyficzny mikroklimat uzyskiwany w pomieszczeniu w pełni umożliwia wykorzystanie wszystkich mikroelementów obecnych we wdychanym powietrzu. 

Tężnia pełni rolę naturalnego inhalatorium jodowego. 

Lecznicze produkty wytwarza się lub wydobywa zgodnie z wymogami norm, bez dodatku substancji obecnego pochodzenia. 

Solanka jest produktem naturalnym zawierającym wyższe w porównaniu z innymi solami , związki jodu.

!

Kto powinien unikać korzystania z kabiny?

Osoby z przeciwskazaniami: 

- Nadczynność tarczycy 

- Choroby nowotworowe 

- Uczulenie na któryś ze składników jod, bron.